Mįslė ir vėl daug ne į temą

Mįslė: Kas čia?

Atsakymas pateiktas įrašo pabaigoje. O kad tą pabaigą pasiektumėt, teks perskaityt labai daug apie viską ir nelabai į temą, bet tikiuosi, kad bus nors truputėlį įdomu :)

1. Nuožmi šarkų ir katės kova

Nusprendė porelė šarkų susisukti lizdą medyje prie pat mūsų namo. Tik kad vietą pasirinko nelabai gerą – čia gyvena daug kačių. Priedo, kai mama katė Dina pernai mokė savo kačiukus Selmą ir Akselį (mūsų ryžiką) lipti į medį, treniruotėms pasirinko tą patį medį, kaip šiemet šarkos. Kitaip tariant, įlipt pas šarkas į svečius katuliams yra vieni juokai :)

Katėms (ypač Dinai) kažkoks veiksmas tame medyje yra labai įdomu, tai ji nuolat ten lipa pasižvalgyti. Šarkoms, aišku, plėšrūno bandymai priartėti prie lizdo visiškai nepatinka, taigi užverda kova: šarkos tarškia, straksi nuo šakos ant šakos, nuvilioja kuo toliau nuo medžio, o kai Dina nori šokt ir susimedžiot sau priešpiečius, jos staigiai tarškėdamos pakyla į orą :) Kaimynė pasakojo, kad šarkos netgi įsikabina nagais katei į nugarą ir kapoja snapu, kol ši išlipa iš medžio.

Norėjau padaryti nuotraukų, bet kaip tyčia nei šarkų, nei katės. O šiaip tikiuosi, kad šarkoms pavyks užauginti šarkiukus nepaisant bent trijų smalsių kačių grėsmės :)

2. Gyvačių kiaušiniai, arba aš žiūrėjau televizorių

(atsargiai, jei turite lakią vaizduotę – pirmoji pastraipa gali būt nemaloni)

Iš tiesų tai televizoriaus mes neturim, bet turim daug modernios technikos, kuri leidžia mums pamatyt, ką rodo televizijos. Šiaip jau televizoriaus (televizijos? nesvarbu, esmę pagaunat:)) nežiūriu jau keli metai, bet turėjom svečių ir turėjom kelias laisvas valandas. Buvo kažkokia laida apie gamtą – berods, per National Geographic Wild kanalą. Apie laukinių gyvūnų ligoninę Australijoj. Kažkas rado trijų metrų ilgio pitonę, kurią pervažiavo mašina – turėjo daug žaizdų. Padarė rentgeną ir paaiškėjo, kad ji “nėščia“ – turėjo bent 15 kiaušinių per visą savo ilgį O_o veterinarai nusprendė, kad reikia juos pašalinti ir “perėti“ inkubatoriuje, kol jie gydys pitonę. Taigi padarė narkozę, prapjovė pilvą ir ėmė vieną po kito traukti kiaušinius iš jos. Vaizdas kaip per Velykas, kai iš nailoninės kojinės traukiami margučiai. Ir tie kiaušiniai tokie įdomūs, minkštu lukštu – galima maigyti tarp pirštų.

Šitas reportažas privertė susimąstyti. Aš žinojau, kad gyvatės peri – bet niekad nesusimąsčiau, kad tie kiaušiniai turi būti minkšti, antraip trintųsi į šonkaulius gyvatei šliaužiant. Ir kad kuo ilgesnė gyvatė, tuo daugiau kiaušinių joje gali tilpti. Ir kad evoliucijos požiūriu kuo ilgesnė gyvatė, tuo didesnė tikimybė rūšiai išlikti, nes tuo daugiau kiaušinių gali išperėti. Įdomu.

Apgydę tą pitonę, ją paleido į laisvę, o jos kiaušiniai liko inkubatoriuje :) bus pitoniukų vada.

Dar rodė jauną krokodiliukę (kažkaip visi gyvūnai, rodyti toj laidoj, buvo moteriškos lyties :)), kuri pabėgo iš krokodilų fermos. Kaip žinia, jie ten auginami taip susispaudę, kad neturi kur pajudėti, taigi jų raumenys yra atrofavęsi (kaip ir visoj intensyvioj gyvulininkystėj). Bet toji pabėgėlė pakliuvo veterinarams į rankas, ir jie apsiėmė ją išmokyti plaukti :} taip keista matyti, kaip įmeta krokodilą į vandenį, ir jis skęsta… bet šita krokodiliukė gavo gerą trenerį, ėmė augintis raumenis ir po truputį plaukioti. Kai sustiprės pakankamai, bus paleista į laisvę :)

3. Atsakymas į mįslę!

Tai yra avokado sėkla :)

Taip, aš ketinu auginti avokadą. Tikiuosi, pavyks, nors ši sėkla atrodė šiek tiek keistai. Aš noriu daugiau medžiųųųųųųų.

~

Ąžuoliukas gyvena gerai, nors lapeliai ir šiek tiek apdžiūvę. Geras viltis suteikia augantys pumpurai viršūnėlėje :)

Reklama

6 Komentaras

 1. Meteora said,

  2010 gegužės 16 at 17:14

  Pagalvojau kad ten bulvė :DD šiaip tai geras apie gyvates, aš irgi nesusimąsčiau.

 2. ENORCA said,

  2010 gegužės 16 at 18:18

  aš auginau :) labai gražus ir DIDELIS medis užauga.
  Turėdavau laistyti 3 kartus per dieną. Kartą teko išvykti dviem dienom, kai grįžau, jau buvo nudžiuvęs :

  • mildaber said,

   2010 gegužės 16 at 19:05

   Turėsiu omeny. Bet tau žiūriu vis nepasiseka su augalais :|

   • ENORCA said,

    2010 gegužės 17 at 11:29

    <_<

    *sniff*

    nu bent jau falėnopsiai tai bujoja taip, kad tuoj saulės šviesos per jas nebematysiu ;D

 3. V. said,

  2011 vasario 9 at 02:36

  aš irgi turiu sėklą, kaip ją pasisodinti reikia? Paprasta čia žemė? I rkaip supratau turbūt dažnai laistyti reikia.

  • mildaber said,

   2011 vasario 9 at 14:42

   Labas
   Man su avokadu visiškai nieko nesigavo. Mėginau išauginti tris, nei vienas nesudygo. Paprastai žmonės juos daigina panašiai kaip svogūnus, per pusę įmerkę į vandenį. Paskui sodina į vazoną.
   Na bet kadangi man nieko niekaip neišėjo, tai nelabai daug ką galiu patarti :)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: