I fail at gardening (and blogging)

(vertimas nemokantiems angliškai: aš labai prasta sodininkė (ir blogger’ė))

Na, skaičiuojam, kiek jau mėnesių praėjo nuo paskutinio įrašo…

Beveik lygiai penki! :D

Todėl manau, kad skaitytojai, jei dar jų liko, nusipelnė šiokio tokio apdeito :)

Ąžuoliukas. Nors pasidiskutavus su ąžuolų augintojais rojaus sodų forumuose nusprendžiau, kad Danijos žiema jam nebus per šalta ir paliksiu jį lauke, mano planai neišdegė. Renovuoja mūsų namą, todėl visos gėlės, kilimėliai ir t.t. turi būti viduje. Parsinešiau jį, kai lauke dar buvo gan saulėta ir dienomis netgi visai šilta, o dabar gerokai atšalo ir nemanau, kad jam labai patiktų temperatūrinis pokytis. Ir taip, vos įneštas į vidų, pametė tris lapelius – liko tik du viršūnėj ir atrodo kaip koks propeleris :) užtat jis labai sėkmingai brandina pumpurus viršūnėlėj ir lapų (jau nukritusių) pažąstėlėse.
Nuotraukos nebus, nes labai nereprezentatyviai viskas atrodo :) ir mano DIY su vazonų spalvinimu pavirto į visišką fail.

Pinigų medis. Turi išleidęs vieną didelį, vieną vidutinio ilgio ir vieną trumpuką stiebą. Kažko nenori jis man augt :/

Apelsinmedis (Calamondin). Jam labai nepatiko gyventi vazone be skylučių: numetė krūvą lapų, pagelto ir aš suskubau jį galbėti. Nupirkau plastikinį indą maistui šaldytuve laikyti – tokio dydžio ir formos, kad gražiai tilptų į vazoną :) – ir prigręžiojau dugne skylučių. Dar perskaičiau, kad apelsinmedžiams patinka smėlėta dirva, taigi nuėjau į laukus ir prisikasiau šiek tiek smėlio, kurį  paskui sumaišiau su durpėmis. Persodinau, nukirpau negražiai atrodančias šakas. Apelsinmedžiui tai visai patiko ir jis išleido naujų lapų porciją. Viskas būtų gerai, bet visgi tas plastikinis indas yra vos vos vos per didelis ir jo kraštas kyšo iš vazono. Vazonas juodas, plastikas baltas. Negražiai atrodo. Ir apelsinmedis nusprenė apsiriboti tik tais keliais naujais lapeliais :< o su smarkiai apskabytom šakom, bendras vaizdas – nekoks.

Avokadas. Ar, tiksliau, avokadai. Bandžiau išdaiginti tris, bet neišdygo nei vienas. Vieną mirkiau gal du mėnesius O_o ir galiausiai išmečiau, nes, po velnių, nusibodo.

Orchidėjos. Kas galėjo pagalvoti, kad jas auginti taip lengva? :D dvi ne per seniausiai nužydėjo, dabar augina daug šaknų ir lapus, viena žydi (tiesa, šiek tiek kukliai), ir viena leidžia žiedų ūsą :> yay!

Ir visus šiuos augalus (išskyrus avokadą) vienija bendra bėda – kenkėjai. Panašūs į šituos va, bet manieji vabalai ropoja ir netgi šokinėja. Ąžuoliuko vazone jie išvis monstriško dydžio O_x Kol ąžuoliukas buvo lauke, iš apelsinmedžio ir pinigų medžio vazonų mėginau juos išnaikinti muiluotu vandeniu* ir retoku laistymu, bet nepavyko. Taigi teks imtis insekticidų :| bet Danijoj jie tokiais dideliais kiekiais parduodami ir tokie brangūs… gerai, kad po dviejų savaičių trumpam atlekiu į Lietuvą :) apsirūpinsiu nuodais ir kitom priemonėm**, ir tada jau saugokitės, bjaurybės. Man toks įtarimas, kad jie mano augalų šaknis niomnina, ir dėl to jie neauga.

Kad nebūtų šitas įrašas vien tik tekstas, šekit Pankę:

:)

Kaip matot, mano mamai daug geriau su gėlėmis sekasi :)

*muiluotas vanduo yra laikomas vienu iš ganėtinai gamtai nekenksmingų kovos su kenkėjais būdų. Viena iš teorijų sako, kad muiluotas vanduo pažeidžia vabzdžių apsauginį vaško sluoksnį ir jie išdžiūsta. Šaltinis.

**kitom priemonėm čia vadinu lipnias juosteles, kišamas į vazoną. Kadangi mano orchidėjos yra vazonuose be skylučių (čia Danija…), abejoju, ar užpilinėsiu jas insekticidu. Be to, jos turi nelabai daug “svečių“, taigi manau, kad užteks tik juostelių.

Reklama

2 Komentaras

 1. knaude said,

  2010 spalio 15 at 12:23

  Gaila man ąžuoliuko. Ir apie avokadus nieko negaliu patart, kadangi, irgi neišaugo, bet apie Orchidėas iš patirties galiu pasakyt- joms reikia daug daug šviesos (netgi verta sodinti į permatomą vazoną, kad šaknys gautų pakankamai šviesos).

 2. ENORCA said,

  2010 spalio 17 at 09:51

  Man tai visi avokadai sudygdavo, bet daigindavau tik tokius, kurių sėklos pačios iškrisdavo prapjovūs avokadą pusiau. Na, tokios kaip ir aštokusios nuo minšktimo būdavo :> gal tokie avokadai būdavo jau sunokę? :D

  PS – you don’t fail at all U_U


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: