Kaip skleidžiasi pumpuras

:D

Žadėtas „time-lapse“ filmukas. Baisiai mėgėjiškas, bet tebūnie:

Kažkurią dieną persikėliau nuotraukas iš fotoaparato į kompą, pamačiau kokybę, ir nuo tos dienos pastumdavau vazoną į kitą vietą, iš kurios fotografuoti sekėsi truputį geriau :D dabar belieka tik gailėtis, kad neperkeldavau nuotrukų iš karto, būčiau anksčiau susipratus taip daryti.

Nauji lapeliai niekad nebuvo geltoni, bet mano fotikas turi bėdų su spalvų suvokimu. Kad jam nepatinka geltona, jau senokai pastebėjau, bet dabar sužinojau, kad ir šviesiai žalios jis netoleruoja. Ksenofobiška „muilinė“ :) kas įdomu, kad žiūrint nuotraukas per GIMP ar windowsinę programą, jie turi tik šiokį tokį geltonumo atspalvį, bet „iškepus“ filmuką jie pasidarė visai geltoni. Galėčiau papildomai prie kiekvieno kadro pasigimpinti ir padaryti juos žalesnius, bet tiiiingiu… (ir laiko daug užima).

Ir dar: čia pirmas ir paskutinis kartas, kai kuriu filmuką su Windows Movie Maker. Tūpa programa kai nežinau kas.

Filmuko gaminimo procesas:

1. Fotografavau ąžuoliuką kasdien, stengdamasi visą laiką iš tos pačios pusės tokiu pačiu kampu. Kai lapeliai paaugo ir pirminis kampas nebeatskleidė reikiamo vaizdo, pradėjau fotografuoti iš šiek tiek aukščiau.

2. Skleidimasis užtruko maždaug dvi savaites. Pirmosiomis dienomis reiktų fotografuoti šiek tiek dažniau nei kartą per dieną, nes augimas vyksta labai greitai.

3. Beaugindamas naujuosius lapelius, ąžuoliukas pametė senuosius. Kaip buvo du lapeliai viršūnėj, taip ir liko. Propeleris FTW :)

4. Prieš klijuodama nuotraukas į filmuką, stengiausi jas visas sulygiuoti, kad pumpuras būtų maždaug per vidurį, ir būtų išlaikytas tas pats mastelis. Kai kurias teko pasukti, dėl to filmuko pradžioje galima matyti juodas zonas iš kraštų :)

5. Darbas su filmukų kūrimo programa.

Tai va. :)

Reklama

6 Komentaras

 1. ENORCA said,

  2011 sausio 31 12:30

  :D Nuostabu!
  O tavo ąžuoliuko nepykdo šalia augantys augalai? Kažkad namie auginau didžiulį išsikėrojusį alijošių, kuris nieko nebijojo. Pasėjau šalia kelias sėklas iš graužikų pašaro, užaugu du kviečiai ir mano alijošius numirė per dvi dienas :< pasirodo kad kviečiai yra "piktesni" augalai už alijošius, ir jų šaknys nugeibėjo mano senojo augintinio šaknis :/

  • mildaber said,

   2011 sausio 31 13:13

   Ačiū už komentarą :)
   Apie alijošiaus galą jau pasakojai. Narcizus nusprendžiau persodint kur nors kitur, bet darysiu tai vėliau. Jie labai trukdo fotografuot :D ir šiaip ąžuoliukui turbūt labiau patiks be jų kompanijos.

   • ENORCA said,

    2011 vasario 3 22:14

    :/ jo, man irgi atrodė, kad pasakojau :)
    aš kaip mažas vaikas – niekaip neužsičiaupiu ir vis apie tą patį :D

 2. shiny said,

  2011 balandžio 26 08:16

  gal labai gelsvos spalvos nes neteisingi white balance nustatymai? (: o siaip cool eksperimentas

  • mildaber said,

   2011 gegužės 7 20:34

   Bandžiau rasti white balance, bet nepavyko :)

 3. 2011 gegužės 30 22:36

  […] mano labai mėgėjišką time-lapse filmuką? Geriau pasižiūrėkite į profesionalų – vaizdas nuostabus. Man ypač patinka, kaip […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: