Skaitiniai: David Gemmell „Karalius anapus vartų“

Eridanas. Pasaulinės fantastikos aukso fondas, 296 tomas

Kaip jau rašiau ankstesnėje recenzijoje, antrą Lituanicon’o dieną už dyką pasiėmiau keturias knygas. Tris iš jų apžvelgiau praeitoje recenzijoje, na o dabar metas ketvirtajai.
Taigi, tą antrąją Lituanicon’o dieną stovėjo stalas, ant kurio buvo sudėta gan daug knygų ir padėtas raštelis „nemokamos knygos. Jei įžvelgiate čia spąstus, tai sugalvokit patys, kiek norit mokėti“ ar kažkaip panašiai.

Spąstai visgi buvo, nes nemokamas sūris – tik pelėkautuose!

Paėmiau Gemmell’io knygą, nes jo pavardę buvau mačius – tik negalėjau prisiminti, ar teigiamame, ar neigiamame kontekste.

Šis įrašas bus neigiamas kontekstas :)

Pradėsiu gal nuo viršelio. Nors sakoma, kad pagal viršelį apie knygą spręsti nederėtų, bet šiuo atveju tikrai galima. Konaniškas herojus atseit baisiai seksova veido išraiška (*puke*), sėdintis ant raguoto vienaragio raganosio arklio, padabinto kaukolėm, apgaubti ugninės auros, o fone – apsnigti kalnai. Jėėėė!

Pagrindinio herojaus vardas Tenaka-chanas, ir mano anime išgraužtai smegeninei tai nuolat persiskaitydavo kaip Tenaka-čianas, kas tikrai labai nederėjo su autoriaus bandymu veikėjui suteikti šaltakraujiško karvedžio įvaizdį :D

Nuo pat pradžių veikėjus galima skirstyti į PC ir NPC (jei šie terminai jums nieko nereiškia, eikit žaist daugiau RPG, tiek stalo, tiek kompiuterinių; stalo geriau). NPC be abejo knygos eigoje visi išmirs, o dėl efekto ir koks PC gali kojas užversti.

Veikėjų charakteris atskleidžiamas apgailėtinai, pasitelkus kokius tris sakinius ir klišines frazes. „Tenaka-čianas toks grakštus; jos širdis ėmė plakti dažniau“ ir t.t. Susipykimo scenai užtenka trijų eilučių, o susitaikymui užteko „Tenaka-čianas prisėdo šalia ir pažvelgė jai į akis“. (citatos išgalvotos, bet nuo tikrųjų nedaug skiriasi).

Visą knygą jie ten eina, kaunasi, šnekasi, kaunasi. Nuobodu. Bet kažkaip perskaičiau – pagrinde dėl to, kad knygos anotacija žadėjo kažkokią intrigą, bet jos taip ir neradau.

Įtariu, kad knyga patiktų trylikamečiui berniukui, norinčiam užaugus būti didvyriu ir turėti gražią paną. Bet aš akivaizdžiai ne tas demografinis segmentas :(

Ir, po velnių, gramatikos, skyrybos ir logikos (prastas vertimas?) klaidos vos ne kas antrame puslapyje!

Reklama

2 Komentaras

 1. mildaber said,

  2011 birželio 9 at 19:27

  :o
  oooo, kokia mandra komentaro forma pasidarė!

  Šiaip tai norėjau parašyti du dalykus. Vienas, kad recenzijų artimiausiu metu nebus, nes esu šiek tiek užsikasus kitokiom knygom.
  O antras, kad visgi galiu pasakyti kažką gero apie šią knygą :D ten taip maždaug link pabaigos senas patyręs karys auklėja nepatyrusį tirtančiom kinkom jaunuolį, kuriam patikėta svarbi užduotis: (citata apytikslė) “visi žmonės apie tave galvoja geriau, nei tu apie save. Jei pats tikėsi, kad esi stiprus ir galingas, tuo tikės ir aplinkiniai“. Identišką mintį panašiu metu perskaičiau ir Dale Carnegie “How to Develop Self-Confidence and Influence People by Public Speaking“. Stengiuosi šiuo patarimu naudotis darbovietėje, ir žinote ką… mane apibūdino kaip stiprią ir drąsią :D Kai aš nerandu savyje drąsos prieiti prie iš interneto pažįstamo žmogaus ir pasisveikinti…

  Moralas: tai tikrai veikia. Dabar belieka pačiai patikėti savo drąsa ir stiprybe :)

  Moralas 2: kadangi trylikamečiam berniukui, norinčiam užaugus būti didvyriu ir turėti gražią paną, Carnegie knygos neįkišį, vietoj jos galima duoti “Karalių anapus vartų“, ir, žiūrėkit, gal iš jo tikrai ddvyris išaugs. Jei tik atkreips dėmesį į tą sceną.

 2. 2011 rugsėjo 8 at 15:48

  […] maratonas“ iškeliavo pas naują šeimininką, „Gelmę danguje“ palikau namie Vilniuje. „Karalių anapus vartų“ ir „Nevono magiją“ norėjau padovanoti Klaipėdos Viešajai bibliotekai, bet tą rytą […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: